Krynica 2016 - Nieprzetarty Szlak Praga Południe

Przejdź do treści
Pobyt rehabilitacyjno-wypoczynkowy
Krynica 2016
 
KRYNICA - ZDRÓJ
 

W dniach od 8-22 października już po raz trzeci harcerze ze środowisk:
 
     
  • 161 WDH NS
  •  
  • 427 WDH NS
  •  
  • 255 WDH NS
 
dzięki Zarządowi Fundacji Ochrony Zdrowia Inwalidów w Warszawie oraz Szefowi Sztabu Generalnego Wojska Polskiego wyjechali na turnus rehabilitacyjny.
 

W tym roku wypoczywaliśmy w Sanatorium „Zgoda” w Krynicy Zdrój. O nasze zdrowie codziennie dbał wspaniały personel, dlatego tak chętnie braliśmy  udział w porannej gimnastyce, zabiegach leczniczych i relaksujących masażach. Popołudniami spacerowaliśmy po przepięknej Krynicy i delektowaliśmy się smakiem tutejszych wód mineralnych. Krynica przywitała nas deszczowo, ale to nie zniechęciło nas do codziennych wędrówek po okolicy.  Podczas biwaku realizowaliśmy dwa zadania zespołowe: „Spotkanie z kulturą” oraz „Góry moje góry”.
 

W ramach pierwszego zadania „Spotkanie z kulturą” zwiedzaliśmy Muzeum zabawek oraz  Muzeum Nikifora a także  uczestniczyliśmy w warsztatach przyrodniczych,  florystycznych i decoupagu. Poznaliśmy najważniejsze miejsca, zabytki i postacie związane z  Krynicą podczas spaceru z przewodnikiem. Mieliśmy także okazję zobaczyć wieczorny pokaz fontann multimedialnych. Podczas biwaku wzięliśmy udział w  trzech wycieczkach autokarowych do Starego Sącza, Muszyny i słowackich Koszyc. W Koszycach zwiedzaliśmy zabytkową starówkę oraz jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów zoologicznych w Europie.
 

Podczas drugiego zadania zespołowego „Góry moje góry” wzięliśmy udział w koncercie kapeli góralskiej, która swoją muzyką porwała nas do tańca. Uczestniczyliśmy w wycieczkach krajoznawczych min. udaliśmy się  kolejką linową na Górę Parkową oraz nowoczesną kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką. Stamtąd podziwialiśmy przepiękną jesienną panoramę Beskidów. Najwięksi śmiałkowie postanowili wejść ponownie na Górę Parkową, aby skosztować wodę ze „źródełka miłości”J
 

W ramach zadania „Góry moje góry”  udaliśmy się także  wraz z przewodnikiem na pieszą wędrówkę do Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego „Łuczakówka”. Pod okiem instruktorów rozwijaliśmy także swoje umiejętności nordic walkingu w Parku Słotwińskim.
 
Wieczorami spotykaliśmy się podczas kominków, gdzie uczyliśmy się nowych piosenek, pląsów i prezentowaliśmy kalendarze drużyn wykonane w ciągu dnia. Jednym słowem nie było czasu na nudę!
 

Ale to nie wszystko!
 
Nie byłoby biwaku bez dyskotek. Bawiliśmy się wspaniale a wspólna zabawa stała się okazją do nawiązania nowych przyjaźni.
 
Dwa tygodnie minęły bardzo szybko, jednak Krynica  na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.
 

Dziękujemy osobom o wielkim sercu bez których biwak by się nie odbył, a przede wszystkim Fundacji Ochrony Zdrowia  Inwalidów z Warszawy która ufundowała nam  nam 2 – tygodniowego pobyt w Krynicy Zdrój oraz  Szefowi Sztabu Generalnego Wojska Polskiego p. Generałowi Mieczysławowi Gocułowi, który zapewnił nam bezpłatny i komfortowy transport.
 

Dziękujemy dh Adam Sikoniowi, który zorganizował biwak, zaplanował nam wszystkie atrakcje, a bez niego nie zobaczylibyśmy tak wiele. Wszystkie te miejsca, wspaniałe chwile na długo pozostaną w naszych sercach.
 
Wierzymy, że uda nam się kiedyś usiąść ponownie  „…przy wspólnym ogniu, w inną noc …”,a więc „…do zobaczenia
 

FUNDATORZY:
POBYT:  
Fundacja Ochrony Zdrowia Inwalidów w Warszawie
Prezes: p. dr Grażyna Andrzejewska Sroczyńska
V – prezes: p. Kazimierz Kuć
 

TRANSPORT:
Szef  Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
p. generał Mieczysław Gocuł
Wróć do spisu treści