2015-2016 - Nieprzetarty Szlak Praga Południe

Przejdź do treści

INAUGURACJA  

ROKU  HARCERSKIEGO  2015/2016

("Na Przedwiośniu"- 419WDHiGZ)

Kochani miłośnicy harcerstwa, drodzy rodzice.
Dnia 6.10.2015 r. w Szczepie 419 WDHiZ „Leśne Bractwo” w Międzylesiu miała miejsce inauguracja nowego roku harcerskiego. Mimo dużej odległości od centrum miasta w imprezie uczestniczyło 11 środowisk „Nieprzetartego szlaku” Hufca Praga Południe z druhną komendantką Krystyną Mamak na czele, namiestnikiem „NS-u” druhem Adamem Sikoniem i niezawodną gospodynią szkoły „Na Przedwiośniu” p. dyrektor Jolantą Marszycką – Suchecką.
Spotkanie rozpoczęło się uroczystym apelem. Kolejnym etapem był kominek, podczas którego każde środowisko zaprezentowało swoją drużynę / szczep / zastęp. Należy w tym miejscu wspomnieć o nowej Drużynie 246 „Ptasie radio”, która została powołana w szkole przy ul. Białobrzeskiej (gratulujemy serdecznie i życzymy dobrej, harcerskiej zabawy).
Druh Adam nie omieszkał odczytać punktacji zdobytej przez poszczególne drużyny w ubiegłorocznej rywalizacji środowisk „NS-u” i co? Wszystkie środowiska za aktywną pracę w roku ubiegłym otrzymały odtwarzacze DVD – SERDECZNIE DZIĘKUJEMY SPONSOROM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cała uroczystość zakończyła się ciepłą herbatą i słodkim poczęstunkiem.
Zapraszamy wszystkich chętnych do zabawy i pracy (nad sobą) do naszych środowisk. Mamy również nadzieję, że wspólnymi siłami sprawimy, aby nadchodzący rok przyniósł jeszcze więcej radości i satysfakcji ze wspólnej pracy:) a nowe wyzwania zakończyły się sukcesem.
Czuwaj druhny i druhowie – do zobaczenia na szlaku.

Wróć do spisu treści