Kolędowanie 2018 - Nieprzetarty Szlak Praga Południe

Przejdź do treści
III HARCERSKI PRZEGLĄD
KOLĘD I PASTORAŁEK
DLA ŚRODOWISK NIEPRZETARTEGO SZLAKU
„ŚPIEWAJMY I GRAJMY MU 2018”
Magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia tuż tuż. W harcerskiej gromadzie środowisk Nieprzetartego Szlaku tradycją stało się kolędowanie w ramach Harcerskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. We wtorek 11 grudnia br. już po raz trzeci spotkaliśmy się na wydarzeniu pod tytułem „Śpiewajmy i grajmy Mu 2018”. Sala Stołecznego Klubu Garnizonowego była wypełniona po brzegi. W tym roku Przegląd poprowadziła z werwą druhna pwd Dorota Cichocka-Zawada, drużynowa 53 DH NS „Po horyzont” z Pęcher, członkini Komendy Hufca ZHP Piaseczno. Nie zabrakło również bardzo ważnych gości i darczyńców. Na Przegląd przybyli przedstawiciele Wojska, druhny i druhowie z GK ZHP, Chorągwi Stołecznej oraz z Hufca Warszawa Praga Południe. Goście zostali uroczyście powitani i otrzymali drobne mikołajkowe prezenty.
 
Tegoroczny Przegląd miał nieco inny przebieg niż poprzednie. Występy kolejnych środowisk były przeplatane zgadywankami muzycznymi. Uczestnicy musieli po kilku taktach rozpoznać melodię i odśpiewać rozpoznaną kolędę. Kolejne występy były nagradzane prawdziwie harcerskimi okrzykami.
 
Na Przegląd przybyły drużyny NS nie tylko z Warszawy i okolic, ale także z całej Polski. W tegorocznym Przeglądzie wzięło udział 17 środowisk harcerskich i zuchowych. Drużyny występowały w następującej kolejności:293 WDH NS „Różana Piechota”, 255 WDH NS, 1 DH „Orliki” z Trzcianki, „Wataha”, 406 WDH NS, 426 WDH NS i 425 WGZ NS, 2 Drużyna NS „Sokoły z Sandomierza, 430 WDH NS „Odkrywcy Nieznanego Szlaku”, 419 WDH NS „Leśne Bractwo”, Specjalny Ośrodek Wychowawczy CARITAS Diecezji Warszawsko – Praskiej, 161 WDH NS „Słoneczni Wędrowcy”, 20 DH NS „Łaziki” z Grójca, 421 WDH NS „Żółte pióra”, 53DH NS „Po horyzont” z Pęcher,32 DH NS „Różowe Pantery” ze Słupska, 21 DH NS „Wataha” z Dęblina, 150 GZ NS „Wesołe Słoneczka” z Łbisk. Występy każdego środowiska były nagradzane entuzjastycznymi oklaskami i okrzykami. Za wspaniałe występy wszyscy uczestnicy zostali obdarowani prezentami od św. Mikołaja. „Bardzo nam się podobało. Dobre było, ale mało”. Na ciąg dalszy trzeba czekać kolejny rok.

III Harcerski Przegląd Kolęd i Psatorałek organizowany był przez 293 WDH NS RÓŻANA PIECHOTA w ramach projektu "Inicjatywy Młodzieżowe". Rzeczowo wsparli nas również  fundując nagrody dla uczestników  CHORĄGIEW STOŁECZNA, FUNDACJA BOWARTO I FIRMA WIBO dziękujmy wszystkim za zaangażowanie i wsparcie.
 
  
  

Wróć do spisu treści