419 WDH - Perkoz - Nieprzetarty Szlak Praga Południe

Przejdź do treści


HAL 2018 - PERKOZ

419 WDH
W terminie 18-28 sierpnia 2018 r. zuchy i harcerze ze Szczepu 419 WDH Iż „Leśne Bractwo ”NS uczestniczyli w wyjazdowej HAL. Obóz odbywał się na terenie harcerskiego ośrodka wypoczynkowego „Perkoz” w Waszecie na Mazurach.
Tegoroczny wypoczynek odbywał się pod hasłem „Po drugiej stronie lustra”. Wraz z Alicją oraz postaciami powieści Lewisa Carrolla przemierzaliśmy leśne ścieżki i i dukty zielone, pływaliśmy w jeziorze Pluszne oraz próbowaliśmy swoich sił na deskach surfingowych. Poznawaliśmy również piękno naszego kraju w Olsztynku, Olsztynie oraz Kętrzynie. Podczas zajęć i zabaw wspierała nas młodzieżowa kadra z 4 Drużyny Starszoharcerskiej Lupi Mare z Dęblina. To właśnie młodzi proponowali uczestnikom obozu ruchowe zabawy w wodzie i na lądzie a na zakończenie naszego pobytu w „Perkozie” przeprowadzili test sprawnościowy i z wiedzy harcerskiej młodzieży, która złożyła Przyrzeczenie Harcerskie.
Wszyscy bawili się świetnie i bezpiecznie a teraz czekają na kolejny wspólny wyjazd.
Z tego miejsca składam gorące podziękowania całej kadrze wychowawczej: druhnom Żanecie, Ewie, Anecie i Ewie za bezinteresowne zaangażowanie i wkład w wychowywanie młodzieży w duchu braterstwa i szacunku do siebie i innych (Iwona Sekuła – Jastrzębska)
Wróć do spisu treści