Dzień Myśli Braterskiej 2021 - Nieprzetarty Szlak Praga Południe

Przejdź do treści
DZIEŃ  MYŚLI  BRATERSKIEJ 2021
Już po raz piąty DZIEŃ  MYŚLI  BRATERSKIEJ dla drużyn Nieprzetartego Szlaku  Hufca Warszawa Praga Południe zorganizowała 161 WDH NS im. Krystyny Krahelskiej „Słoneczni Wędrowcy” w dniu 22 lutego na platformie Microsoft Teams.
 
Drużynowa Joanna powitała drużyny 255 i 161 z instruktorami oraz  przybyłych gości: hm. A. Sikonia, hm. T. Uliasz, hm. J. Cedro. Uroczyste spotkanie rozpoczął Namiestnik NS dh. Adam zapalając świecę- nasze symboliczne ognisko i razem zaśpiewaliśmy piękną oryginalną wersję piosenki „Płonie ognisko” z 1908 roku. Następnie harcerze przypomnieli sobie historię powstania harcerstwa na świecie i w Polsce oglądając film pt. „Historia harcerstwa”. Nie zabrakło także piosenki ”Harcerskie ideały”. Następnie dh. Adam podzielił się wspomnieniami z działalności Nieprzetartego Szlaku w naszym hufcu, a harcerze zaśpiewali piękną piosenkę „Już 60 lat każdego dnia , ten szlak przecieramy na nowo”.
 
Drużyny prezentowały się śpiewem, okrzykami, dzieliły się swoimi osiągnięciami. Świetnie wykonały konkursowe zadanie, wykazując się znajomością szyfru Ga-de-ry-po-lu-ki. Harcerze z radością śpiewali harcerskie piosenki: „Harcerzem być”. „Szara lilijka”. DMB był ważnym wydarzeniem, na którym harcerze mogli podzielić się swoimi odczuciami w czasie pandemii, zobaczyć się i spędzić miło czas w ten wyjątkowy dzień. Spotkanie zakończyło się piosenką „Ognisko już dogasa blask” i harcerskim pożegnaniem
CZUWAJ!
Wróć do spisu treści