2017-2018 - Nieprzetarty Szlak Praga Południe

Przejdź do treści

INAUGURACJA  

ROKU  HARCERSKIEGO  2017/2018

(422 WDH)

Inauguracja roku harcerskiego 2017/2018 w Namiestnictwie Nieprzetartego Szlaku Hufca ZHP Warszawa Praga Południe

Inauguracja roku.. Brzmi dumnie, prawie jak inauguracja roku akademickiego. Jest to dobre skojarzenie, bo dla druhen i druhów z Nieprzetartego Szlaku udział w życiu harcerskim to prawie jak uniwersytet życia. Mogą tu poznać świat, którego nie poznają w domu i szkole, np. poczuć smak współzawodnictwa, beztrosko śmiać się w trakcie wspólnej zabawy, poczuć ciepło przyjaźni w harcerskim kręgu.
Gospodarzem tegorocznej Inauguracji była drużyna 422 WDH przy Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD "Helenów" w Warszawie. Przy pięknej pogodzie na zalesionym terenie Ośrodka w Helenowie przedstawicieli naszych środowisk harcerskich czekała na początku prawdziwie harcerska gra terenowa. Patrole otrzymywały zaszyfrowane zadania związane prawem harcerskim, przyrzeczeniem i krzyżem harcerskim.
Potem zebraliśmy się na pierwszym w tym roku, uroczystym apelu Namiestnictwa. Serce rosło, gdy się patrzyło na stojących w szyku, umundurowanych harcerzy. Po odśpiewaniu hymnu drużynowi raportowali naszemu Namiestnikowi, druhowi hm. Adamowi Sikoniowi stan delegacji poszczególnych środowisk. W Inauguracji uczestniczyło 14 środowisk harcerskich NS w liczbie 125 osób. Następnie został odczytany rozkaz Namiestnika, pierwszy w nowym roku harcerskim. Najważniejszym zadaniem w nadchodzącym roku harcerskim będą wydarzenia związane z 60-leciem utworzenia w ZHP pierwszych drużyn Nieprzetartego Szlaku. Niezmiernie ważnym punktem rozkazu było podsumowanie punktacji drużyn za rok harcerski 2016/2017. W całorocznym współzawodnictwie I miejsce zajęła 161 WDH NS i jako nagrodę otrzymała dofinansowanie działalności programowej, II miejsce zajęła 425 WDH NS i również otrzymała dofinansowanie działalności programowej, a III miejsce należy do 419 WDHiGZ NS, która w nagrodę otrzymała wyjazd dla 15 osób do sanatorium w Świnoujściu. Wyjazd został zorganizowany przez Radę Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski, działającą przy naszym Namiestnictwie. Ponadto druhnie Monice Grochowskiej, drużynowej 246 WDH NS „Ptasie radio” został przyznany dyplom drużynowej roku harcerskiego 2016/2017.
Część oficjalną uroczystości zakończono w tradycyjnym harcerskim kręgu.
W części nieoficjalnej na harcerzy czekał poczęstunek i ognisko.
To był bardzo udany początek roku harcerskiego 2017/2018.

Czuwaj
phm. Tamara Uliasz

Wróć do spisu treści