2013 - Nieprzetarty Szlak Praga Południe

Przejdź do treści

DZIEŃ  SPORTU  2013

"Sport i zabawa" organizowany jest przez 244 WDH Patrioci działającą przy MOW nr 3 w Warszawie,
przy
ul. Patiotów 90, dla Namiestnictwa Drużyn Nieprzetartego Szlaku od 2003 roku. W tym roku odbył się już DZIESIĄTY festyn.
I
mpreza cieszy się u dzieci bardzo dużym powodzeniem ze względu na doskonałą zabawę, jak również z uwagi na fakt, że każde dziecko wychodzi z imrezy z reklamówką słodyczy jako dodatkowe nagrody. Dzieci bawią się wykonując różne zadania sprawnościoweja np. rzuty do kosza, skoki na piłce z rogami, łapią kółka na szable, prubóją trafić piłką do bramki uderzając ją kijem hokejowym , ustawiają piramidę z kartonów, malują sobie twarze kredkami czy farbami, robią sobie kanapki - taki punkt nazywa się "kulinaria", grają w siatkówkę piłką plarzową mają okazję pojeździć konno, czy wziąć udział w sztafecie gdzie każdy zawodnik ma co innego do wykonania.
K
ażde środowisko otrzymuje dyplom za udział w imprezie oraz nagrodę w postaci piłek do gry, tak by mieć sprzęt sportowy na akcję letnią. Impreza organizowana jest dla wszystkich środowisk tworzących Namiestnictwo Drużyn Nieprzetartego  Szlaku przy Komendzie Hufca ZHP Warszawa Proga Południe.
W roku bierzącym w imprezie wzięło udział 130 dzieci.

W całej edycji przez ostatnie 10 lat około 1500 dzieci

Wróć do spisu treści