2017 - Nieprzetarty Szlak Praga Południe

Przejdź do treści

SPORT i ZABAWA  2017

17 maja 2017 roku – jeden z pierwszych słonecznych dni majowych, popołudnie. Osoby, które przechodziły ulicą Patriotów w Miedzeszynie obok Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Nr 3 im. Grzegorza Maja, słyszały ożywiony gwar dobiegający z boisk i bieżni Ośrodka. To druhny i druhowie z harcerskich drużyn „Nieprzetartego Szlaku” działających w Hufcu ZHP Warszawa Praga Południe licznie przybyli, aby wziąć udział w jednej z ważniejszych tegorocznych imprez – „Sport i zabawa”. W obiektach Ośrodka w zawodach sportowych uczestniczyło 140 harcerek i harcerzy z 12 środowisk. Pod uważnym okiem druha Adama Sikonia – Namiestnika NS oraz instruktorów Namiestnictwa rywalizowały w zawodach sportowych następujące drużyny: 2 DH Powstańczych Oddziałów Specjalnych „Jerzyki” z Leszna, 7 WDH „Waganci” z Michalina, 111 WDH „Zielona łąka” z ul. Paska, 161 WDH im. Krystyny Krahelskiej „Słoneczni wędrowcy” z ul. Skaryszewskiej, 162 WDH przy Schronisku dla Nieletnich i Zakładzie Poprawczym  w Warszawie, ul. Jachowicza, 244 WDH „Patrioci” z Miedzeszyna (gospodarze imprezy), 255 WDH z ul. Namysłowskiej, 419 WDH i GZ „Leśne Bractwo” z ul. Przedwiośnie, 422 WDH „Knieja” z Helenowa, 425 z ul. Weterynaryjnej, 426 WDH „Płomienie” z ul. Bachusa oraz 427 WDH przy Zespole Szkół Specjalnych Nr 90 w Warszawie, ul. Kordeckiego.

Impreza „Sport i zabawa – maj 2017” została zorganizowana przez 244 WDH „Patrioci” z Miedzeszyna przy dużym wsparciu kierownictwa, wychowawców i wychowanków Ośrodka. Drużyny brały udział w 11 konkurencjach sportowych. Były to : balonosiatkówka, malowanie twarzy, korso – rzut kółkami na szablę, , samochody, rzuty do celu, slalom z piłką, bieg w worku, bieg z piłeczką na łyżeczce, bieg ze związanymi nogami, spacer na kulach, skoki na piłce. Każda konkurencja zorganizowana była w sposób przystępny dla uczestników, z wielką troską o bezpieczeństwo oraz z dużą dawką humoru. Ze wszystkich stron słychać było śmiech i radosne okrzyki. Organizatorzy pomyśleli o wszystkim. Uczestnicy mieli zapewnione napoje. Po wysiłku fizycznym nadszedł czas na posiłek. W menu była m. in. grochówka i dania z grilla. Na zakończenie drużyny ustawiły się w czworokąt, a organizatorzy wręczyli każdej drużynie dyplom, a na każdego z uczestników czekała torba pełna prezentów.
Tegorocznej imprezie sprzyjała pogoda, a uczestnikom dopisywały humory. Kolejne spotkanie środowisk „Nieprzetartego Szlaku” w 2017 roku należy uznać za wyjątkowo udane.
Czuwaj
phm. Tamara Uliasz

Wróć do spisu treści