Wigilia 2019 - Nieprzetarty Szlak Praga Południe

Przejdź do treści

Wigilia  2019

„Niebo ziemi, niebu ziemia
Wszyscy wszystkim ślą życzenia”

I znów nadszedł ten grudniowy wieczór 10.12.2019 r., gdy instruktorzy, harcerki i harcerze z Namiestnictwa Nieprzetartego Szlaku Hufca ZHP Warszawa Praga Południe spotkali się przy harcerskim kominku ze swoimi przyjaciółmi z Rady Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski, z Fundacji „Inne spojrzenie”, z dyrektorami placówek, w których działają drużyny NS, z nauczycielami i wychowawcami, którzy pomagają drużynowym realizować pomysły w ramach harcerskich zadań oraz z innymi naszymi przyjaciółmi i sympatykami. Wśród nich szczególnie mili byli naszemu harcerskiemu sercu: pani profesor Anna Dobrzańska, Przewodnicząca Rady Przyjaciół, pan pułkownik Krzysztof Hawelski, przedstawiciel Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, pan Tomasz Kucharski, Burmistrz Dzielnicy Praga Południe, pan Stanisław Dobrzański, b. Minister Obrony Narodowej, dh. hm. Zofia Domańska, członkini Komendy Chorągwi Stołecznej oraz dh. hm. Piotr Piskorski, Komendant naszego Hufca. Dla Namiestnika NS dh. hm. Adama Sikonia była to okazja do podsumowania kończącego się właśnie 2019 roku. W swoim krótkim przekazie przypomniał najważniejsze wydarzenia harcerskie NS w mijającym roku. Korzystając z okazji ostatniego w tym roku wspólnego spotkania, przekazał on nagrodzonym w ciągu roku osobom, które z różnych powodów nie mogły ich odebrać, dyplomy i nagrody, w tym Srebrna Odznaka Ruchu Przyjaciół ZHP  wręczona została panu Tomaszowi Kucharskiemu, Burmistrzowi Dzielnicy Warszawa Praga Południe.
 
W świąteczny nastrój wprowadzili nas harcerze z 244 WDH NS „Patrioci”. Tym razem do Betlejem na spotkanie ze Świętą Rodziną zaprowadził nas Mały Książę wraz z Aniołami. Przy tej okazji wszyscy zaśpiewali kilka kolęd.
 
Jak zawsze, momentem pełnym wzruszenia, emocji i ciepła było dzielenie się opłatkiem. To wtedy poczuliśmy, że „jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem”. Dalsza część wieczora upłynęła na przyjacielskich rozmowach przy tradycyjnych wigilijnych daniach.
 
 
  

Wróć do spisu treści