111 WDH - Ocypel - Nieprzetarty Szlak Praga Południe

Przejdź do treści

OCYPEL -  HAL 2017

111 WDH

OBÓZ SZCZEPU 111 WDHiGZ

17 lipca zakończyliśmy fantastyczne harcerskie lato. Obozowaliśmy    w Ocyplu, w stanicy Hufca Praga Południe. Choć nasza przygoda trwała krótko, wiele się działo!
W wykonywaniu pionierki pomagał nam dh Krzysztof. Spod Jego rąk wyłaniają się istne cuda.
Dokonaliśmy zwiadu we wsi. Poznaliśmy wiele opowieści i legend związanych z Ocyplem. Mimo, że pogoda była nieco „w kratkę”, w decydujących momentach dopisywała całkiem nieźle. Udało nam się nawet wykąpać w jeziorze.
Byliśmy na rajdzie w Kartuzach i Wdzydzach Kiszewskich. Z przyjemnością oglądaliśmy gromadzone z trudem skarby regionu. Zapoznaliśmy się trochę z historią Kaszub. W skansenie spotkaliśmy przemiłą Panią, która pokazała nam, gdzie znajduje się grób jego założycieli.
Nauczyliśmy się przygotowywać i rozpalać ognisko oraz rozstawiać i składać namiot. Pracy było mnóstwo, ale bawiliśmy się wspaniale.
Własnymi rękami zbieraliśmy w lesie jagody, aby przygotować z nich znakomity kisiel bez konserwantów. Wielki gar przysmaku został błyskawicznie opróżniony z zawartości. Długo będziemy pamiętali jak bardzo smakował leśny deser.
W dniu Przyrzeczenia Harcerskiego obawialiśmy się, że wilgotny stos nie zapłonie, ale dh Iwonka okazała się mistrzynią w układaniu ogniska! Kibicował nam, zajęty pracą, dh Krzysztof. Udało się!
Z żalem opuszczaliśmy gościnną okolicę. Wspomnień i obserwacji nazbieraliśmy na ładne parę lat.
Wróć do spisu treści