2014 - Nieprzetarty Szlak Praga Południe

Przejdź do treści

Wigilia  2014

Dnia 11 Grudnia 2014 w budynku Zespołu Szkół Specjalnych nr 90 przy ulicy Kordeckiego 54 w Warszawie odbyła się uroczysta Wigilia Instruktorska Namiestnictwa Nieprzetartego Szlaku. 
Wzięło w niej udział ok. 100 osób w tym  Instruktorzy  ZHP i NS, członkowie Rady Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski oraz Przyjaciele, ludzie którzy zawsze wychodzą naprzeciw potrzebom dzieci i młodzieży z różnymi dysfunkcjami rozwojowymi. Towarzyszyli im goście oficjalni: od Pana  Jarosława Karcza z-cy Burmistrza Dzielnicy Praga Południe po przedstawicieli oświaty i mediów. Gospodarzami imprezy byli: Namiestnik Nieprzetartego Szlaku hm. Adam Sikoń, WDH NS 427 z Dh. Magdaleną Cychowską i przyboczną Patrycją Synarecką.
Uroczystość rozpoczęła się od obrzędowego rozpalenia kominka oraz powitania wszystkich przybyłych gości. Następnie hm. A.Sikoń dokonał podsumowania pracy Namiestnictwa NS w roku 2014. Był to rok niezmiernie pracowity ale również obfitujący w wiele sukcesów pojedynczych środowisk jak i całego Nieprzetartego Szlaku oraz jego instruktorów. 
Cała uroczystość przeplatana była najpiękniejszymi polskimi kolędami.
Na zakończenie części oficjalnej odbyło się tradycje dzielenie opłatkiem i składanie sobie życzeń - serdeczności, ciepła,  siły i chęci do dalszego działania. 
W części nieoficjalnej wszyscy goście zostali zaproszeni na pyszny poczęstunek Wigilijny, który jak co roku przygotowała firma cateringowa. Każdy z przybyłych gości i przyjaciółotrzymałpięknie zapakowany upominek wykonany przez uczniów z różnychśrodowiskharcerskich Nieprzetartego Szlaku. 
To był wieczór pełen magii, ciepła, wzruszeń i nadziei na kolejny udany rok pracy  z harcerzami Nieprzetartego Szlaku.
 
                                                                                 CZUWAJ!!!!:)
Wróć do spisu treści