Wigilia 2017 - Nieprzetarty Szlak Praga Południe

Przejdź do treści

Wigilia  2017

Podajmy sobie dłonie i mocny zwiążmy krąg,
 
Niech iskra twórczej pracy przenika z rąk do rąk!
 
Romantyzm naszych marzeń
 
W powszedni wplećmy dzień,
 
Chodźmy dalej, chodźmy wyżej, ponad cień!
 
 

„Niech iskra twórczej pracy przenika z rąk do rąk!” – tym razem w nastrój harcerskiej Wigilii Nieprzetartego Szlaku 2017 wprowadził nas ten fragment Piosenki Instruktorskiej. Dlaczego? – bo wszystkie wspomnienia mijającego roku, przywołane na początku uroczystości, świadczą o wielkim zaangażowaniu naszych instruktorów i naszych przyjaciół wolontariuszy (przede wszystkim dyrektorów i nauczycieli szkół i placówek, w których działają drużyny Nieprzetartego Szlaku) w tworzenie lepszego świata dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Kadra NS, tak jak w piosence, „romantyzm naszych marzeń” wplata w powszedni dzień.
 

Na harcerskim spotkaniu wigilijnym w dniu 14 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Kordeckiego zebrali się instruktorzy i wolontariusze bezpośrednio zaangażowani w działania drużyn NS w Hufcu ZHP Warszawa Praga Południe oraz liczne grono naszych przyjaciół: przede wszystkim członkowie Rady Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski z panią prof. Anną Dobrzańską na czele, przedstawiciele Fundacji „Inne Spojrzenie”, przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Praga Południe z wiceburmistrzem Jarosławem Karczem, przedstawiciele Komendy Hufca ZHP Warszawa Praga Południe z dh. phm. Krystyną Mamak, przedstawiciele Komendy Chorągwi Stołecznej ZHP, dyrektorzy i nauczyciele szkół i placówek, przy których działają nasze drużyny oraz liczne grono dawnych harcerzy i instruktorów związanych z Nieprzetartym Szlakiem na Pradze Południe.
 
Bardzo nas ucieszyła wiadomość przekazana przez dh. hm. Adama Sikonia, że dh. hm. Małgorzata Sinica – Naczelnik ZHP uznała Namiestnictwo NS Hufca Warszawa Praga Południe za największe i najlepsze w kraju oraz wyraziła się w ciepłych słowach o znakomitej pracy naszego zespołu instruktorskiego. Następną miłą wiadomością była informacja o przyznaniu sześciu instruktorom z naszego Kręgu Krzyży Zasługi przez Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudę. W mijającym roku dziesięć osób znaczących dla Nieprzetartego Szlaku w Dzielnicy Warszawa Praga Południe zostało wyróżnionych przez Burmistrza Pragi Południe medalem 100-lecia przyłączenia do Warszawy Gocławia, Grochowa i Saskiej Kępy, w tym pięć osób otrzymało medale z rąk pana burmistrza Jarosława Karcza w trakcie wigilijnych uroczystości.
 

Największym harcerskim przeżyciem w trakcie tegorocznej Wigilii było jednak złożenie Zobowiązania  Instruktorskiego przez dwie druhny: dh. Monikę Grochowską – drużynową 246 WDH Ptasie Radio (opiekunem próby był dh. hm. Adam Sikoń) oraz dh. siostrę Jordanę – przyboczną 293 WDH Różana Piechota (opiekunem próby była dh. phm. Iwona Sekuła-Jastrzębska). Otrzymaliśmy także informację, że w dniu 14 grudnia br. pomyślnie zakończył próbę dh. Łukasz Malon – drużynowy 293 WDH.
 
Dh. Adam przekazał również wyniki punktacji drużyn za rok harcerski 2016/2017. Pierwsze miejsce po raz czwarty zajęła 161 WDH NS „Słoneczni Wędrowcy”, zaś drużynową roku została dh. pwd. Monika Grochowska.
 
Po części oficjalnej nastąpiło tradycyjne śpiewanie kolęd pod dyrekcją niezastąpionej s. Jordany, dzielenie się opłatkiem i wigilijny poczęstunek.
 
Wspólnie spędzony wigilijny wieczór wspaniale wprowadził nas w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia
 
 
                                                                                                         Czuwaj
 
                                                                                                         phm. Tamara Uliasz
Wróć do spisu treści