2015 - Nieprzetarty Szlak Praga Południe

Przejdź do treści

Wigilia  2015

 
 
To już po raz 33 spotkaliśmy się na wigilii z Kadrą naszego Namiestnictwa oraz Przyjaciółmi.
Uroczystość odbyła się 15 grudnia br. w Zespole Szkół Specjalnych Nr 89, a jej gospodarzami byli harcerze ze 161 WDH im. Krystyny Krahelskiej. Na wigilii byli obecni wszyscy, którym bliskie są sprawy dziecka niepełnosprawnego - harcerzy oraz zuchów z naszych drużyn.
 

Uroczystości otworzył hm. Adam Sikoń podsumowaniem pracy Namiestnictwa za 2015 rok :
 
  • efektem wspólnych działań jest powstanie dwóch nowych drużyn: 246 WDH przy Zespole Szkól Specjalnych przy ul. Białobrzeskiej oraz 293 WDH przy Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Różanej,
  • nasze Namiestnictwo powiększyło się o 68 harcerzy,
 
 
  • w marcu harcerze 161 WDH zajęli III miejsce w hufcowym Rajdzie Olszynka Grochowska,
  • 244 WDH Patrioci zorganizowała  13 już imprezę sportową „Sport i zabawa”,
  • odbył się „32 Przegląd Działalności Artystycznej Drużyn Nieprzetartego Szlaku i nie tylko...”w którym zaprezentowało się 743 uczestników. Gościem specjalnym finału był Wicepremier Pan Janusz Piechociński,
  • w Harcerskiej Akcji Letniej 2015 wzięły udział: 161 WDH w stanicy NS w Ocyplu; Szczep 419 WDHiGZ w Lipnicy na Kaszubach; 426 WDH  w Wiejcy i Perkozie k/Olsztynka; 293 WDH  w Perkozie.
  • po raz drugi na zaproszenie Fundacji Ochrony Zdrowia Inwalidów 35 naszych harcerzy wraz z instruktorami wypoczywało na turnusie rehabilitacyjnym w Bukowinie Tatrzańskiej w okresie od 11 do 25 października,
  • warto wspomnieć również o tym, że w namiestnictwie urodziła się czwórka przyszłych zuchów.
 
 
 
 
 
 

To tylko niektóre z naszych wspólnych sukcesów mijającego 2015 roku. Po podsumowaniu harcerze 161WDH zaprezentowali jasełka pt. ,,Ulica Wigilijna”. Było to wspaniałe przedstawienie pełne refleksji związanych przeżywaniem wigilii. Jasełka przygotowały nieocenione druhny, Joanna Legdowicz i Kornelia Dziewulska. Gość specjalny senator Marek Borowski wyraził słowa uznania dla całej kadry naszego namiestnictwa a także złożył wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia. Pani prof. dr hab. n. med. Anna Dobrzańska, Przewodnicząca naszej Rady Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski, podziękowała instruktorom za trudną i odpowiedzialną pracę, jak również przekazała najserdeczniejsze życzenia świąteczne  i noworoczne.  
 
Wszyscy uczestnicy wigilii otrzymali kalendarz na 2016 rok, opracowany przez dh. Karolinę Ceglińską, kartki z życzeniami oraz podarunki wykonane przez zuchy i harcerzy.
Podzielenie się opłatkiem miało bardzo rodzinny i podniosły charakter. Wspaniałą kolację przygotowała zaprzyjaźniona firma cateringowa PAMA s. c. z Warszawy.
 
Był to wyjątkowy wieczór pełen radości, ciepła, zadumy i wzruszeń. Mamy nadzieję, że nowy 2016 rok, będzie rokiem dalszej rzetelnej pracy. Oczywiście nie wyobrażamy sobie naszych działań bez  pomocy przyjaciół z Rady, dyrektorów placówek, rodziców i wolontariuszy.
 

Na koniec, pragnę przytoczyć słowa Druha Adama Sikonia, który życzył nam wszystkim nadziei, własnego skrawka na niebie, zadumy nad płomykiem świecy, filiżanki dobrej kawy lub herbaty, piękna, poezji, muzyki, pogodnych świąt zimowych, odpoczynku, nabrania dystansu do tego co wokół nas, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem, wspomnieniem i łezką radości.
Wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku.        
 
 
Kornelia Dziewulska
Wróć do spisu treści