cel - Nieprzetarty Szlak Praga Południe

Przejdź do treści

Od wielu lat, wiosną opracowywany jest regulamin Przeglądu Twórczości Artystycznej Środowisk Nieprzetartego Szlaku. Następnie środowiska przygotowują występy, robią prace plastyczne itp. Kolejnym etapem jest właściwy przegląd i ocena występów poszczególnych zespołów oraz dostarczonych prac. Uwieńczeniem Przeglądu jest Finał, podczas którego uczestnicy otrzymują nagrody i wyróżnienia.

Przegląd Artystyczny Środowisk Nieprzetartego Szlaku został stworzony, aby umożliwić dzieciom zaprezentowanie swojego dorobku.

Początkowo Przegląd był adresowany do drużyn i szczepów NS Hufca Praga Południe. Ponieważ nasza akcja spotkała się z zainteresowaniem innych placówek z całej Warszawy i okolic, formuła została nieco zmodyfikowana i od tej pory zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na przynależność organizacyjną czy terytorialną.

Dzięki temu dzieci, zuchy, harcerze oraz ich opiekunowie i instruktorzy mają jedyną w swoim rodzaju szansę zaprezentowania się na tak szerokim forum.

Wielokrotnie zapraszaliśmy i nadal zapraszamy pozostałe środowiska harcerskie naszego Hufca w myśl integracji. Niestety tylko sporadycznie mamy przyjemność gościć ich reprezentacje. 

Naszym Przeglądom niezmiennie przyświeca

"żelazna zasada":

- każdy może występować,

- wszyscy są zwycięzcami.

Dlatego każdy uczestnik za udział w poszczególnych konkurencjach dostaje symboliczne nagrody - indywidualne za każdą konkurencję.

Tylko ze względów organizacyjnych w występie finałowym biorą udział wybrane zespoły lub soliści.

Wróć do spisu treści