60lecie NS - Nieprzetarty Szlak Praga Południe

Przejdź do treści

Konferencja
z okazji
60-cio lecia Nieprzetartego Szlaku
W dniach 6-7 grudnia 2018 roku do Warszawy zjechali instruktorzy Nieprzetartego Szlaku z całej Polski, żeby wziąć udział w Jubileuszowej Konferencji Instruktorów Nieprzetartego Szlaku z okazji 60-lecia NS. Uroczystość odbyła się w siedzibie Centralnej Biblioteki Rolniczej.
Konferencja rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą w kościele św. Anny. Na rozpoczęcie konferencji, poza władzami ZHP, przybyło wielu znamienitych gości, między innymi pan Krzysztof Michałkiewicz – Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych, pani Marzena Machałek – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, pan Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka. Jubileuszowa Konferencje stała się dobrą okazją do uhonorowania najlepszych instruktorów NS za ich odpowiedzialną służbę. Przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP odznaczył wybranych instruktorów Krzyżami Zasługi. Namiestnik NS Hufca Warszawa Praga Południe Adam Sikoń otrzymał z rąk Rzecznika Praw Dziecka Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka. Część merytoryczną Konferencji zapoczątkował referat “Wybitne postacie i historie, które tworzyli” wygłoszony przez dr Tomasza Filiszkiewicza. Następnie zaprezentowano osiągnięcia i dobre praktyki przedstawiane przez środowiska NS z całej Polski. Ważnym elementem konferencji była również Wystawa – 60 lat Razem przez Świat. Piątek uczestnicy konferencji poświęcili na dyskusje panelowe o kierunkach pracy Nieprzetartego Szlaku w kolejnych latach.
Czas spędzony na ogólnopolskiej Jubileuszowej Konferencji NS był okazją do podsumowania 60 lat NS, wymiany doświadczeń, prezentacji dobrych praktyk, wypracowania strategii na kolejne lata i uhonorowania instruktorskiej pracy.
    


Wróć do spisu treści